Fakta om SevenDay Bank

SevenDay Bank är en bifirma till Express Bank Sverige Filial och står under tillsyn av danska Finanstillsynet. Som bank har Express Bank Sverige Filial tillstånd att bedriva finansiell verksamhet såsom in och utlåning.

Affärsidé
Vi är specialister på privatlån utan säkerhet och attraktivt sparande. Vi investerar i långsiktiga kundrelationer. Vår affärsidé är att erbjuda enkla, prisvärda och lättillgängliga spar- och låneprodukter till konsumenter.

Antal anställda
50 personer

Kontaktinformation
Express Bank Sverige Filial (SevenDay Bank)
Organisationsnummer 516406-1102
Besöksadress: Färögatan 33, Kista Science Tower
Adress: Box 1171, 164 26 KISTA
Hemsida: www.sevenday.se
Kontaktinformation: kundcenter@sevenday.se
Tel växel: 0770 - 17 77 00
Fax: 0770 - 17 77 99

Ledning

Klas-Johan Claeson
Klas-Johan Claeson
vd

klas-johan.claeson@sevenday.se
0770 - 17 77 24
Ina Einars
Ina Einars
Marknads- och försäljningschef

ina.einars@sevenday.se
0770 - 17 77 26
 
Sivonne Wahlsten
Sivonne Wahlsten
Ekonomichef

sivonne.wahlsten@sevenday.se
0770 - 17 77 32
Andreas Bredler
Andreas Bredler
Kreditchef

andreas.bredler@sevenday.se
0770 - 17 77 25
 
Thorbjörn Jansson
Thorbjörn Jansson
Chef kundcenter

thorbjorn.jansson@sevenday.se
0770 - 17 77 45
Christopher Andersson
Christopher Andersson
IT chef

christopher.andersson@sevenday.se
0770 - 17 77 29
 
Therese Kock-Larsen
Therese Kock-Larsen
Chef Compliance

therese.kock-larsen@sevenday.se
070 - 103 00 62
 
 
Vi ger dig prisgaranti på våra privatlån  Ansök om lån
Ansök här  Öppna sparkonto
med BankID  Vi stödjer Min Stora Dag - Julen 2018

Följ oss på Facebook

Dela